Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Președintele PSD Ploiești, Bogdan Toader, a anunțat că, împreună cu grupul consilierilor locali social-democrați, va iniția un proiect de hotărâre pentru prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii. Potrivit acestuia, decizia vine în urma numeroaselor sesizări primite din partea cetățenilor și a asociațiilor de proprietari. Proiectul este semnat de consilierii locali PSD Paul Palaș, Robert Vîscan, Vasile Robescu, Gheorghe Sîrbu-Simion și Octavian Andrei Sandu. Bogdan Toader susține că măsura ar fi trebuit adoptată încă din luna mai și acuză administrația locală că a întârziat luarea unei decizii în acest sens. Prin proiectul propus, social-democrații urmăresc menținerea sprijinului financiar pentru ploieștenii
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi