Ce se întâmplă în organism când temperaturile trec de 35 de grade: „Inclusiv oamenii sănătoși sunt vulnerabili”. Sfaturi pentru cod roșu de la șefa UPU a Spitalului Universitar

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Ce se întâmplă în organism când temperaturile trec de 35 de grade: „Inclusiv oamenii sănătoși sunt vulnerabili”. Sfaturi pentru cod roșu de la șefa UPU a Spitalului Universitar

România intră, începând de duminică, sub primul cod roșu de caniculă din această vară. Temperaturile vor ajunge până la 41 de grade, iar nopțile vor fi tropicale. Dr. Silvia Nica, șefa Unității de Primiri Urgențe (UPU) de la Spitalul Universitar de Urgență București, a explicat pentru HotNews că și persoanele sănătoase pot avea probleme în …
Știri Non Stop. Citește doar ceea ce merită.

Citeste la sursa