Ce se întâmplă cu locuințele „moștenite” de Primăria Ploiești de la persoanele decedate fără moștenitori

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Ce se întâmplă cu locuințele „moștenite” de Primăria Ploiești de la persoanele decedate fără moștenitori

În ultimii cinci ani, 11 imobile care au aparținut unor persoane decedate fără moștenitori legali sau testamentari au intrat în patrimoniul municipiului Ploiești. Este vorba despre opt apartamente, un teren, o cotă indiviză dintr-un imobil și o proprietate compusă din construcție și teren.  Datele au fost transmise de Primăria Ploiești la solicitarea Observatorului Prahovean și […]

Articolul Ce se întâmplă cu locuințele „moștenite” de Primăria Ploiești de la persoanele decedate fără moștenitori apare prima dată în Observatorul Prahovean.

Știri din Ploiești & Prahova

Citeste la sursa