Caniculă în Sibiu: primăria a instalat 11 centre de hidratare și răcorire. 33 de grade, maxima anunțată de meteorologi pentru vineri – Știri Sibiu

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Caniculă în Sibiu: primăria a instalat 11 centre de hidratare și răcorire. 33 de grade, maxima anunțată de meteorologi pentru vineri – Știri Sibiu

11 centre de hidratare și răcorire au fost instalate joi de administrația locală, în contextul temperaturilor caniculare. Acestea au fost amplasate în diferite zone intens circulate din oraș, în locații ferite de soare și mai răcoroase, urmând să fie alimentate continuu cu apă și cu pahare. „La solicitarea Direcției de Sănătate Publică a Județului, pe…

Articolul Caniculă în Sibiu: primăria a instalat 11 centre de hidratare și răcorire. 33 de grade, maxima anunțată de meteorologi pentru vineri apare prima dată în Știri Sibiu.

Citeste la sursa