Brașovul introduce amenzi pentru „electricii” care uită mașina la priză: 2.000 de lei amendă dacă depășești 15 minute după încărcare

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Brașovul introduce amenzi pentru „electricii” care uită mașina la priză: 2.000 de lei amendă dacă depășești 15 minute după încărcare

Proprietarii de vehicule electrice și hibride din Brașov, dar și șoferii de mașini convenționale, sunt vizați de un nou set de reguli stricte privind utilizarea infrastructurii de reîncărcare. Consiliul Local va dezbate în ședința de plen din 26 iunie un proiect de hotărâre care modifică regulamentul actual, introducând sancțiuni drastice pentru ocuparea nejustificată a celor […]
Știri Brașov

Citeste la sursa