Autoritățile din Dâmbovița iau măsuri pentru protejarea populației în perioadele caniculare
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Dâmbovița a adoptat, astăzi, un set de măsuri pentru protejarea populației, în contextul temperaturilor extreme și al valului de caniculă prognozat în perioada următoare. Potrivit Instituției Prefectului – Județul Dâmbovița, autoritățile locale vor organiza, împreună cu Crucea Roșie și alte instituții partenere, puncte de sprijin pentru persoanele afectate de […]
Articolul Autoritățile din Dâmbovița iau măsuri pentru protejarea populației în perioadele caniculare apare prima dată în DAMBOVITEANUL.
Ziarul tău pe net | Cele mai noi știri din Dâmbovița