Au rămas blocați pe traseu după întâlnirea cu o ursoaică. Un tată și fiica lui au cerut ajutor la 112. Ce a urmat
Un tată și fiica sa au trecut prin momente tensionate în timpul unei drumeții pe Muntele Roșu, după ce s-au întâlnit cu o ursoaică însoțită de doi pui. Cei doi turiști au cerut ajutor la 112, iar jandarmii montani au intervenit pentru a-i conduce în siguranță până la mașină. Incidentul a avut loc vineri, pe traseul montan dintre Muntele Roșu și Cabana Ciucaș, în zona stațiunii Cheia, din județul Prahova. După apelul la 112, jandarmii montani au pornit imediat spre locul indicat. „În urma unui apel la 112, care semnala prezenţa unei ursoaice cu doi pui pe traseul montan dintre
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi