AMENDAT pe bună dreptate! 12.000 de lei pentru că a adus doi pui de pisică în Râmnicu Vâlcea – Gazeta Vâlceană

Distribuie: FacebookXWhatsApp

AMENDAT pe bună dreptate! 12.000 de lei pentru că a adus doi pui de pisică în Râmnicu Vâlcea – Gazeta Vâlceană

Zilele trecute, în urma verificărilor efectuate de polițiști, a fost identificat și sancționat un bărbat, în vârstă de 58 de ani, domiciliat în orașul Băile Olănești, care, în seara de 18 iunie 2026, a abandonat pe raza municipiului Râmnicu Vâlcea două exemplare de pui de pisică. Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare […]

Articolul AMENDAT pe bună dreptate! 12.000 de lei pentru că a adus doi pui de pisică în Râmnicu Vâlcea apare prima dată în Gazeta Vâlceană.

Citeste la sursa