Ambulanța București-Ilfov, asaltată de apeluri în timpul caniculei. Zeci de persoane au leșinat pe stradă

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Ambulanța București-Ilfov, asaltată de apeluri în timpul caniculei. Zeci de persoane au leșinat pe stradă

Aproape 5.000 de apeluri au fost înregistrate la Serviciul de Ambulanță București-Ilfov în ultimele 84 de ore, pe fondul valului de caniculă care afectează România. Potrivit managerului SABIF, Alis Grasu, peste 400 de persoane au avut nevoie de intervenția echipajelor în spații publice, iar zeci dintre acestea au suferit lipotimii sau și-au pierdut temporar cunoștința din cauza căldurii extreme.
Digi24

Citeste la sursa