Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!

Marea „reformă” administrativă trâmbițată de primarul Mihai Polițeanu începe să își arate adevărata față, iar primii care decontează nota de plată sunt, ca de obicei, ploieștenii de rând. Serviciul Public Finanțe Locale (SPFL) Ploiești a emis un anunț oficial de-a dreptul șocant pentru contribuabili: ca urmare a reorganizării instituției prin restructurarea numărului de posturi (aprobată prin H.C.L. nr. 126/2026), de la data de 29 iunie 2026, ploieștenii vor fi îngropați în birocrație. Termenele de soluționare a documentelor explodează, un ghișeu important este închis definitiv, iar programul de lucru cu publicul devine o bătaie de joc. ​Cozi și așteptare record: 30
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi

Citeste la sursa