Haos în magazine și restaurante: ANPC a dat amenzi de peste 3,8 milioane de lei într-un control național fulger – Jurnalul de Arges

Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) a sancționat dur operatorii economici din sectorul alimentar, după o amplă acțiune de control desfășurată la nivel național în perioada 22–26 iunie. Valoarea totală a amenzilor depășește 3,8 milioane de lei, în urma unor nereguli identificate în lanțurile de comercializare și prestare a serviciilor. Mii de verificări, sute de […]
În echipă cu cititorii!