Fifor către USR: Cu sau fară voi, România va avea un guvern funcțional

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Fifor către USR: Cu sau fară voi, România va avea un guvern funcțional

Fifor către USR: Cu sau fară voi, România va avea un guvern funcțional

Deputatul Mihai Fifor, președinte PSD Arad arată că PSD, în calitate de câștigător al alegerilor parlamentare, are dreptul constituțional de a forma Executivul. „Mă întreb, oare când a devenit cetățean român, domnul Fritz a parcurs legea de bază a țării? Care se cheamă Constituție. Și care spune foarte clar cum se organizează și funcționează statul […]

Știri de ultimă oră

Citeste la sursa