Prima reacție a lui Veștea, după respingerea Guvernului în Parlament
Fostul premier desemnat, Adrian Veștea, a reacționat după ce Guvernul Veștea nu a obținut, luni, 22 iunie, votul de învestitură al Parlamentului. Într-un mesaj publicat pe Facebook, acesta a declarat că respectă rezultatul votului, dar avertizează asupra consecințelor prelungirii perioadei de instabilitate politică. „Votul de astăzi nu a fost cel pe care l-am sperat pentru […]
Articolul Prima reacție a lui Veștea, după respingerea Guvernului în Parlament apare prima dată în Observatorul Prahovean.
Știri din Ploiești & Prahova