Campanie de dezinsecție în Drobeta-Turnu Severin, în perioada 22–30 iunie

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Campanie de dezinsecție în Drobeta-Turnu Severin, în perioada 22–30 iunie

Primăria Municipiului Drobeta-Turnu Severin a anunțat desfășurarea unei noi campanii de dezinsecție la sol, destinată combaterii țânțarilor, căpușelor și larvelor, în perioada 22–30 iunie 2026. Intervențiile vor avea loc pe timpul nopții, în intervalul 23:30–05:00, pentru a reduce impactul asupra activităților zilnice ale populației și pentru a asigura eficiența tratamentelor. Autoritățile le recomandă cetățenilor să […]
Radioteleviziunea Severin

Citeste la sursa