În ce oraș din străinătate ar vrea românii să se mute: „E liniște și foarte frumos” – PHonline.ro

Distribuie: FacebookXWhatsApp

În ce oraș din străinătate ar vrea românii să se mute: „E liniște și foarte frumos” – PHonline.ro

O întrebare aparent simplă a stârnit o dezbatere amplă pe Reddit: „În ce oraș din străinătate v-ar plăcea cel mai mult să trăiți?”. Inițiatorul discuției a mărturisit că alegerea sa este Nisa, pe care a descris-o drept orașul său preferat. De aici, conversația a adunat sute de reacții și zeci de propuneri, de la mari capitale europene până la orașe mici, sate montane sau destinații exotice aflate la mii de kilometri de România. Turist versus localnic: o diferență importantă Una dintre primele observații care a atras atenția a venit din partea unui utilizator care a subliniat că experiența unui turist poate fi complet
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi

Citeste la sursa