Copiii și animalele fără stăpân, în centrul atenției de 1 Iunie la Oltenița. Mesajul transmis de primarul Mihăiță Beștea – CălărașiPress

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Copiii și animalele fără stăpân, în centrul atenției de 1 Iunie la Oltenița. Mesajul transmis de primarul Mihăiță Beștea – CălărașiPress

Ziua Internațională a Copilului a fost marcată la Oltenița printr-un apel la solidaritate, responsabilitate și implicare civică. Primarul municipiului, Mihăiță Beștea, a transmis un mesaj dedicat celor mici, dar și comunității, subliniind că viitorul orașului depinde de modul în care sunt sprijiniți copiii de astăzi. Edilul a evidențiat faptul că 1 Iunie nu reprezintă doar o zi a jocurilor și a distracției, ci și o oportunitate de a reflecta asupra responsabilității pe care adulții o au față de noile generații. Potrivit acestuia, fiecare copil merită să crească într-un mediu sigur, în care să fie încurajat să își urmeze pasiunile și

The post Copiii și animalele fără stăpân, în centrul atenției de 1 Iunie la Oltenița. Mesajul transmis de primarul Mihăiță Beștea appeared first on CălărașiPress.

Știri din Călărași pentru tine

Citeste la sursa