Experiența unui tată care a ajuns duminică cu copilul sângerând la Urgente
Un tată s-a văzut nevoit ca ziua de duminică să bifeze pe lista de activități cu cel mic și o vizita reprogramată la Urgente, după ce piticul și-a spart arcada. Contrar părerii de masă cu privire la Unitatea de Primiri Urgențe, tatăl tine sa transmită mulțumiri și felicitări personalului medical care s-a ocupat de ce mic, acesta dând dovadă și de empatie nu doar de profesionalism. “Azi am plecat la Urgențe cu un băiețel speriat și o sprânceană care avea nevoie de două copcuțe… și ne-am întors acasă cu doi prieteni noi: o fetiță și un băiețel din… mănuși medicale. […]
Ştiri pentru sătmăreni!