AZBEST lângă Școala 2, Spitalul Orășenesc și Piața Centrală din Târgu-Neamț! Cine a abandonat plăcile cancerigene pe domeniul public?

Distribuie: FacebookXWhatsApp

AZBEST lângă Școala 2, Spitalul Orășenesc și Piața Centrală din Târgu-Neamț! Cine a abandonat plăcile cancerigene pe domeniul public?

Trei fotografii au fost suficiente pentru a aprinde, sâmbătă după-amiază, rețelele sociale și grupurile de WhatsApp din Târgu-Neamț. Imaginile au început să circule în jurul orei 13.30, însoțite de mesaje alarmate, unul dintre ele rezumând perfect starea de spirit a celor care le-au văzut: „Atenție!!! Materiale cancerigene pe străzile din Târgu-Neamț, oraș turistic european!” Dincolo…
ştiri din Neamţ, din Ţară, din Lume

Citeste la sursa