Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Senatorul PSD Daniel Zamfir lansează noi acuzații la adresa premierului demis Ilie Bolojan, pe care îl acuză că întârzie formarea unui nou Guvern pentru a continua să semneze contracte în numele Executivului. Într-o postare publicată pe Facebook, social-democratul susține că Guvernul condus de Ilie Bolojan ar fi semnat, joi, un contract privind implementarea portofelului digital cu o companie din Germania, pe care îl cataloghează drept un nou „mega tun”. Acuzațiile lui Daniel Zamfir Senatorul PSD afirmă că acesta ar fi motivul pentru care Ilie Bolojan ar bloca negocierile pentru instalarea unui nou Executiv și îl acuză că urmărește să rămână
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi