Cadavru descoperit plutind în Someș, în zona centrală a orașului
Potrivit informațiilor publicate de www.presasm.ro, echipele de intervenție acționează în municipiul Satu Mare pentru recuperarea trupului unei persoane descoperite în râul Someș, în aval de Podul Decebal. Cadavrul a fost observat prins între copacii și vegetația adunate de curentul apei. La fața locului au intervenit pompieri militari, echipaje medicale și polițiști, care au delimitat zona și au început verificările pentru stabilirea identității victimei și a circumstanțelor în care aceasta a ajuns în apă. Din cauza poziției în care se află trupul, salvatorii analizează posibilitatea de a solicita intervenția scafandrilor pentru recuperarea acestuia în siguranță. Până în acest moment, […]
Ştiri pentru sătmăreni!