Danemarca înregistrează cea mai ridicată temperatură măsurată vreodată în ţară

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Danemarca înregistrează cea mai ridicată temperatură măsurată vreodată în ţară

Institutul Meteorologic Danez a anunţat, sâmbătă, cea mai ridicată temperatură de la începutul înregistrărilor meteorologice în această ţară: 36,6 grade Celsius, transmite AFP, potrivit Agerpres. 
Digi24

Citeste la sursa