Duminică, România va fierbe! Primul cod roșu de caniculă din 2026
Dacă sâmbătă a fost foarte cald, în toată țara și cu 37 de grade în Banat, duminică va fi și mai fierbine. Mergurul din termometre va ajunge și trece de 40 de grade, fiind instituit primul cod roșu de caniculă din 2026. Începând de duminică, de la ora 10.00, timp de 24 de ore, Dobrogea…
The post Duminică, România va fierbe! Primul cod roșu de caniculă din 2026 appeared first on deBANAT.ro.
Stiri locale din Timisoara, Stiri din Banat, Comentarii politice, Editoriale sportive, Noutati banatene