PSD nu ia în calcul cooptarea „puciștilor” din PNL. Olguța Vasilescu: „Cred că vor câștiga în instanță”

Distribuie: FacebookXWhatsApp

PSD nu ia în calcul cooptarea „puciștilor” din PNL. Olguța Vasilescu: „Cred că vor câștiga în instanță”

Primarul Craiovei, Lia Olguţa Vasilescu, a declarat, sâmbătă, că nu s-a discutat în partid despre o eventuală atragere a „puciștilor” din PNL, care au susținut și votat Guvernul Veștea. Social-democrata s-a arătat convinsă că liberalii își vor câștiga în instanță calitatea de membru de partid, după ce conducerea PNL a decis, marți, în Biroul Permanent Naţional, să nu prelungească mandatele de conducere pentru 12 filiale.
Digi24

Citeste la sursa