Zile de foc în București. ANM anunță cod roșu de caniculă și temperaturi de aproape 40 de grade
Temperaturile vor continua să crească în Capitală, care va intra sub incidența unui cod roșu de caniculă începând de luni. Sâmbătă este cod galben de caniculă în București, potrivit ANM. Valul de căldură va persista, cu disconfort termic accentuat. Indicele temperatură-umezeală (ITU) va depăși pragul critic de 80 de unități. Cerul va fi mai mult …
Știri Non Stop. Citește doar ceea ce merită.