Japonia merge mai departe la Mondial după 1-1 cu Suedia. Olanda câștigă grupa, Tunisia pleacă acasă
Japonia s-a calificat în șaisprezecimile Campionatului Mondial după remiza, scor 1-1, cu Suedia, în ultimul meci din Grupa F. Olanda a terminat grupa pe primul loc, după victoria cu 3-1 împotriva Tunisiei, în timp ce Suedia a încheiat pe locul trei și așteaptă clasamentul general al echipelor clasate pe poziția a treia.
Știri de ultimă oră și cele mai noi știri pe surse – Știri online