F-SIDES la Timișoara. Patru seri de filme regizate de femei care schimbă felul în care privești cinemaul – Tion
Timișoara găzduiește în luna iulie o serie de proiecții speciale de film în cadrul programului F-SIDES 2026, primul cineclub feminist din România, care își propune să aducă în fața publicului producții semnate de regizoare importante ale cinematografiei internaționale, alături de dezbateri și activități dedicate educației cinematografice.