Cu personal în deficit, Penitenciarul Bistrița speră ca măcar după finalizarea celor două pavilioane noi, statul să le dea voie să facă angajări
Penitenciarul Bistrița are peste 450 de deținuți. În ceea ce privește personalul, chiar și acum sunt în deficit cu 40 de oameni. ”Sperăm ca după ce sunt gata pavilioanele să putem face angajări!” au declarat reprezentanții acestuia. Peste 450 de persoane private de libertate își execută pedeapsa în Penitenciarul Bistrița. Ieri, instituția a avut Ziua […]
The post Cu personal în deficit, Penitenciarul Bistrița speră ca măcar după finalizarea celor două pavilioane noi, statul să le dea voie să facă angajări appeared first on Bistrițeanul.ro.