Chişinăul propune Tiraspolului organizarea unei reuniuni în formatul „1+1”. „Aşteptăm delegaţia Tiraspolului la Chişinău”
Autorităţile de la Chişinău au propus Tiraspolului organizarea unei reuniuni în formatul „1+1”, la sfârşitul lunii iulie, în cadrul căreia să se discute despre Fondul de convergenţă, a anunţat joi vicepremierul pentru reintegrare, Valeriu Chiveri, după o şedinţă a guvernului.
Digi24