Zoo Oradea se mută într-o pădure din comuna Sânmartin, anunță primarii Florin Birta și Cristian Laza. Investiție de 50 de milioane de euro, cu parc de aventură și sat de vacanță (VIDEO)
Grădina Zoologică din Oradea va fi mutată într-o pădure de 53 de hectare din Cihei, comuna Sânmartin, unde municipalitatea orădeană vrea să amenajeze un complex de agrement cu zoo, parc de aventură și sat de vacanță pentru copii. Anunțul a fost făcut joi, într-o conferință de presă convocată în comuna Sânmartin, fără ca tema să fi fost comunicată în prealabil. Viitorul complex se va numi Zoopark Oradea – Natură și Aventură.
RSS Feed eBihoreanul.ro