Apa potabilă, gratuită și servită din oficiu în restaurante. Propunerea deputatului Sebastian Rusu

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Apa potabilă, gratuită și servită din oficiu în restaurante. Propunerea deputatului Sebastian Rusu

Deputatul Sebastian Rusu a depus o inițiativă legislativă în Parlament prin care restaurantele din România ar urma să fie obligate să ofere clienților apă potabilă gratuită, din oficiu, fără ca aceasta să fie solicitată și fără a fi inclusă pe nota de plată. Potrivit parlamentarului, măsura este inspirată din practicile deja existente în numeroase state […]
Știri Brașov

Citeste la sursa