Pompierii, apel către părinți să nu își lase copiii singuri în mașină pe caniculă
În contextul atenționării meteorologice care anunță temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și disconfort termic accentuat, pompierii fac un apel către cetățeni să acorde o atenție sporită siguranței copiilor și să adopte măsuri preventive pentru evitarea unor situații tragice.