Din 1 iulie, în zonele de blocuri, biodeșeurile se depun în containerele maro

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Din 1 iulie, în zonele de blocuri, biodeșeurile se depun în containerele maro

De la 1 iulie 2026, cetățenii care locuiesc în zonele de blocuri din județul Bistrița-Năsăud sunt încurajați să colecteze selectiv biodeșeurile. Aceste biodeșeuri colectate separat se vor depune în containerele maro de 1.100 L amplasate pe platformele de colectare din zonele de blocuri. ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud informează: Ce sunt biodeșeurile? Sunt deșeuri de origine organică, […]
Știri din Bistrița

Citeste la sursa