Ursul a intrat în curtea unei gospodării din Teaca. S-a trimis mesaj Ro-Alert
ISU Bistrița-Năsăud a trimis, miercuri seară, un mesaj prin sistemul Ro-Alert privind apariția unui urs în curtea unei gospodării din Teaca. Pentru informarea și avertizarea populației din zona vizată a fost transmis un mesaj prin sistemul Ro-Alert în jurul orei 19.45. În luna mai, un urs semnalat în repetate rânduri în localitatea Archiud din comuna […]Știri din Bistrița