FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!

Distribuie: FacebookXWhatsApp

FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!

Ședința de Consiliu Local de astăzi, 24 iunie, a oferit un spectacol de o ipocrizie politică rară, în care propria retorică de pe Facebook a primarului Mihai Polițeanu s-a întors ca un trăsnet împotriva propriei sale echipe. Aleșii locali au aprobat astăzi înființarea unei noi societăți comerciale care să gestioneze adăpostul și problema câinilor comunitari din Ploiești. Însă surpriza uriașă a venit de la consilierii partidului primarului, „Mișcarea Noi Ploieștenii”, care s-au abținut în bloc de la vot. Tradus în limbajul agresiv folosit de Polițeanu în urmă cu doar câteva zile: oamenii primarului au votat ÎMPOTRIVA rezolvării problemei câinilor fără
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi

Citeste la sursa