Garda de Mediu a amendat cu 50.000 de lei serviciul de salubrizare din Buhuși
Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Bacău a aplicat amenzi în valoare totală de 50.000 de lei în urma unui control neplanificat desfășurat pe raza orașului Buhuși, declanșat ca urmare a unor sesizări privind modul de gestionare a deșeurilor. Potrivit reprezentanților instituției, în timpul verificărilor din teren au fost identificate mai multe nereguli, printre […]
Articolul Garda de Mediu a amendat cu 50.000 de lei serviciul de salubrizare din Buhuși apare prima dată în Desteptarea.ro.
Unicul ziar tipărit din Bacău