Recomandări din partea autorităților pentru părinții sălăjeni în perioada caniculei Recomandări din partea autorităților pentru părinții sălăjeni în perioada caniculei
Specialiștii au emis un Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și disconfort termic accentuat, valabil joi, între orele 12 și 21. Indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge și, pe alocuri, va depăși ușor pragul critic de 80 de unități. În această perioadă, protejarea celor mici și a persoanelor vulnerabile este esențială, drept urmare, autoritățile au lansat o serie de recomandări privind prevenția în rândul copiilor în perioadele caniculare. Potrivit informațiilor, un tragic eveniment s-a produs recent în Franța, unde doi copii, în vârstă de doi și patru ani, au…
Articolul Recomandări din partea autorităților pentru părinții sălăjeni în perioada caniculei apare prima dată în Magazin Sălăjean.