Primăria Buhuși, amendată de Garda de Mediu cu 50.000 de lei, deși orașul se află în stare de alertă. Operatorul nu mai ridică gunoiul din 1 iunie. Ce spune primarul ZAHARIA
Criza gunoiului din orașul Buhuși a ajuns în atenția Gărzii de Mediu Bacău, după ce operatorul de salubritate a sistat, de la 1 iunie, ridicarea deșeurilor. În urma unui control neplanificat, comisarii au constatat depozitări de deșeuri amestecate pe domeniul public, inclusiv în zona canalului colector „Mocirla” și în apropierea unor puncte de colectare. Garda […]
The post Primăria Buhuși, amendată de Garda de Mediu cu 50.000 de lei, deși orașul se află în stare de alertă. Operatorul nu mai ridică gunoiul din 1 iunie. Ce spune primarul ZAHARIA appeared first on Bacau.NET.