ITM Suceava avertizează angajatorii: Amenzi de până la 2.500 de lei pentru nerespectarea măsurilor obligatorii pe timp de caniculă
Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Suceava a emis un comunicat oficial prin care anunță monitorizarea strictă a tuturor firmelor din județ, în contextul temperaturilor extreme prognozate pentru perioada următoare. Inspectorii de muncă vor verifica în teren dacă angajatorii aplică prevederile legale pentru protejarea sănătății și securității salariaților atunci când temperaturile depășesc pragul de +37 de […]
The post ITM Suceava avertizează angajatorii: Amenzi de până la 2.500 de lei pentru nerespectarea măsurilor obligatorii pe timp de caniculă appeared first on SuceavaLIVE.