Bucureștiul intră sub Cod galben de caniculă. Temperaturile urcă până la 33 de grade
Municipiul București va traversa două zile cu vreme călduroasă și disconfort termic ridicat, potrivit prognozei speciale emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM).
Jurnalul