Vaticanul vrea să-și producă singur energia electrică. Proiectul pregătit pe un teren de zece ori mai mare decât statul papal
Vaticanul a început demersurile pentru construirea propriului sistem de producere a energiei electrice, într-un proiect care ar putea transforma cel mai mic stat din lume într-unul dintre puținele complet autonome din punct de vedere energetic, transmite publicația italiană Il Post.
Știri de ultimă oră și cele mai noi știri pe surse – Știri online