Argeșul a intrat sub avertizare. Alertă de ultim moment
Județul Argeș este vizat de o avertizare-cod galben emisă în această dimineață de Administrația Națională de Meteorologie. Avertizarea este valabilă pe parcursul zilei de astăzi, 23 iunie 2026, între orele 10:00 și 21:00. Fenomene vizate: instabilitate atmosferică și averse însemnate cantitativ. Marți (23 iunie), în Banat, Oltenia, vestul și nordul Munteniei și în zona montană …
Articolul Argeșul a intrat sub avertizare. Alertă de ultim moment apare prima dată în pitesti24.ro.
Știri din Pitești și județul Argeș