Bolojan, după eșecul Guvernului Veștea: „România are nevoie urgent de un Executiv cu puteri depline” – Tion

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Bolojan, după eșecul Guvernului Veștea: „România are nevoie urgent de un Executiv cu puteri depline” – Tion

Președintele PNL, Ilie Bolojan, a transmis marți dimineață un mesaj după respingerea în Parlament a Guvernului propus de Adrian Veștea, afirmând că România are nevoie urgentă de un Executiv cu puteri depline și de o soluție politică bazată pe transparență și responsabilitate.

Citeste la sursa