Guvernul a alocat 32 de milioane de lei pentru alimentarea cu apă din Prahova după criza din 2025 care a afectat 100.000 de oameni

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Guvernul a alocat 32 de milioane de lei pentru alimentarea cu apă din Prahova după criza din 2025 care a afectat 100.000 de oameni

Guvernul a aprobat, luni, 22 iunie, alocarea a 32 de milioane de lei din Fondul de rezervă pentru implementarea unor soluții urgente destinate asigurării continuității alimentării cu apă potabilă în Prahova. Măsura vine după criza din noiembrie-decembrie 2025, când aproximativ 100.000 de locuitori din județ au rămas fără apă potabilă din cauza problemelor înregistrate la […]

Articolul Guvernul a alocat 32 de milioane de lei pentru alimentarea cu apă din Prahova după criza din 2025 care a afectat 100.000 de oameni apare prima dată în Observatorul Prahovean.

Știri din Ploiești & Prahova

Citeste la sursa