Kelemen Hunor: „George Simion este singurul care a câștigat astăzi”. UDMR nu participă la votul de învestire
Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni seara, în plenul Parlamentului, că liderul AUR, George Simion, este „singurul câștigător” al zilei, în contextul dezbaterilor privind învestirea Guvernului condus de premierul desemnat Adrian Veștea. În discursul său, Kelemen Hunor a susținut că România traversează un moment de cotitură, care marchează încheierea unei etape începute imediat după […]
Știri din Constanța. Rapid, clar, direct.