Serviciul de gestionare a câinilor fără stăpân, din Buzău, mai aproape de înființare!
Înființarea Serviciului de gestionare a câinilor fără stăpân, din municipiul Buzău, a intrat în linie dreaptă. Primăria a lansat în dezbatere publică proiectul care prevede înființarea acestui serviciu. Potrivit proiectului, Serviciul de gestionare a câinilor comunitari va fi administrat de societatea Urbis Serv, societate aflată în subordinea Primăriei, și își va desfășura activitatea doar pe […]