Pregătiri de vipie: în Oradea au fost deschise patru containere anticaniculă

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Pregătiri de vipie: în Oradea au fost deschise patru containere anticaniculă

Municipalitatea orădeană a pus în funcțiune, încă din weekend, patru containere anticaniculă pentru protecția populației împotriva vipiei, în zone aglomerate, mai precis în Piața Unirii și lângă piețele agroalimentare Cetate, Decebal și Rogerius. Acestea funcționează între orele 10 și 18, inclusiv sâmbăta și duminica. Orădenii afectați de căldură se pot răcori acolo cu aer condiționat, apă rece sub supravegherea personalului medical.
RSS Feed eBihoreanul.ro

Citeste la sursa