Doi sătmăreni prinși cu droguri asupra lor, in weekend
În data de 21 iunie 2026, jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Satu Mare au depistat, în municipiul Satu Mare, două persoane asupra cărora au fost găsite substanțe vegetale susceptibile a avea efecte psihoactive. Primul caz a fost constatat în jurul orei 12:40, la intersecția străzii Ialomiței cu Bulevardul Traian. Jandarmii aflați în patrulare au observat un bărbat care, la vederea autospecialei, a manifestat un comportament suspect, evitând contactul vizual cu echipajul. În urma interceptării, legitimării și efectuării controlului corporal preventiv, asupra acestuia a fost găsită o folie din plastic transparent, în interiorul căreia se afla […]
Ştiri pentru sătmăreni!